Atléti z Krásna nad Kysucou bodovali na druhom najstaršom maratóne Slovenska

V sobotu 29. júna 2024 sa bežal 48. ročník  Kysuckého maratónu. Na štarte stálo celkovo 197 športovcov, pričom do cieľa dobehlo 190.

Maratónu sa zúčastnili i súrodenci Andrea Hudeková a Vladimír Kormanec obaja z Atletického klubu TJ Tatran Krásno nad Kysucou. Výbornou reprezentáciou bodovali na Kysuckom maratóne a to hneď vo viacerých kategóriách.

Andrea dosiahla skvelé prvé miesto v kategórií žien z regiónu Kysúc a zároveň sa umiestnila na peknom treťom mieste spomedzi žien, kde čelila silnej konkurencii. Vladimír skončil druhý v kategórií mužov do 39 rokov a v kategórií Kysučanov sa umiestnil na treťom mieste.

Teplé letné počasie bežcov sprevádzalo na trase Čadca – Stará Bystrica a späť so zachádzkou cez Krásno nad Kysucou. Domáci na trati bežcov povzbudzovali a podávali im vodu.

Maratón sa pretekárom páčil a tešia sa na jeho ďalší ročník.