Zvýšenie kvality poskytovaných služieb v mestskej knižnici

Logá projektu

Mestská knižnica je vzdelávacou inštitúciou, preto si zaslúži nielen čitateľskú pozornosť ale i moderné technické vybavenie.

„Dnes sme sa tu stretli spolu s poslancami mestského zastupiteľstva, riaditeľom  a žiakmi ZŠ, aby sme začlenili do prevádzky knižnice nový inventár a technológie, vďaka ktorým sa sprístupnia a skvalitnia viaceré služby pre verejnosť. V rámci projektu Zvýšenie kvality poskytovaných služieb a hygienických štandardov Mestskej knižnice v Krásne nad Kysucou sme boli úspešným žiadateľom a získali sme finančné prostriedky vo výške 29 865,20€ . Hlavným cieľom projektu bol nákup technického vybavenia knižnice za účelom zvýšenia kvality poskytovaných služieb a zvýšenie úrovne hygienických štandardov na ochranu zdravia v boji proti COVID19 pre návštevníkov aj zamestnancov knižnice“ povedal primátor J. Grapa.

V rámci projektu sme zakúpili nasledovné vybavenie do priestorov knižnice:

• Knižničné regály 30 ks
  • Stôl pre čitateľov 2 ks, 10ks stoličiek
  • Bibliobox 1 ks – na vrátenie kníh mimo otváracích časov knižnice  resp. v prípade uzatvorenia priestorov z dôvodu zhoršenej pandemickej situácie COVID19, je umiestnený pri vchode do kultúrneho domu vo vnútri budovy
  • Vešiakový stojan 2 ks
  • Stojan na dáždniky 2 ks

Technické a IKT vybavenie

• Skartovačka 1 ks
  • Laminovačka s rezačkou 2
  • Viazač hrebeňovej väzby  1 ks
  • Multifunkčná tlačiareň s kopírkou  A4 1 ks
  • Počítač s myšou a klávesnicou 2 ks –
  • Mikrofón so stojanom 1
  • Mixážny pult 1 ks
  • Reproduktor 1 ks
  • Multifunkčná tlačiareň s kopírkou  A3 1 ks

Pre zlepšenie hygienických štandardov  a k vytvoreniu vhodných podmienok pre prípad potreby aplikácie protipandemických opatrení sa zakúpili tieto zariadenia:

• germicídny žiarič mobilný 1 ks - uzavretý typ žiariča na dezinfekciu vzduchu v miestnosti, ktorý sa dá používať aj za prítomnosti ľudí v miestnosti
  • multifunkčný kiosk na automatické dávkovanie  dezinfekcie s teplomerom  1 ks
  • priemyselný vysávač 1 ks
  • parný čistič 1 ks

Žiaci si tak mohli vyskúšať v rámci hodiny informatiky v knižnici svoje zručnosti na nových počítačoch, v prípade potreby aj niečo vytlačiť na farebnej tlačiarni a školské  projekty môžu zalaminovať alebo zviazať do hrebeňovej väzby.

Na záver odovzdali primátorovi mesta Jozefovi Grapovi ďakovný list ako prejav uznania, že vedenie mesta myslí aj na mestskú knižnicu a poskytovanie moderných služieb, ktoré môžu využiť všetci návštevníci knižnice, ktorí doma takúto alternatívu nemajú.