Zrekonštruovanému ihrisku v Kalinove sa potešia najmä deti

Nielen sídlisko Zákysučie sa môže tešiť z novovybudovaného ihriska, športového areálu ale aj mestská časť Kalinov, kde prebehla rekonštrukcia detského ihriska, ktoré „projektovali“ pred časom vandali. Ich konanie bolo neúctivé a drzé. Na čas tu zavládlo ticho a smútok v detských očiach.

Svoje brány opäť otvorilo 14. apríla 2024, na deti čakali nové lavičky, nátery, hojdačky, záhradný domček so šmýkačkou, kryté pieskovisko a ďalšie hracie prvky, ktoré stáli mesto nemalé finančné náklady.

"Dúfame, že vandali si uvedomili svoj prečin a oľutovali svoje konanie. Zároveň upozorňujeme, že ihrisko je monitorované fotopascami. V prípade ničenia mestského majetku sa fotky zverejnia a páchatelia budú potrestaní, " dodal zástupca primátora Jaroslav Pagáč.