VI. ročník Gurmánsky festival a XIV. ročník Svätojánsky jarmok

Mesto Krásno nad Kysucou pozýva všetkých milovníkov kysuckej, slovenskej, ale aj zahraničnej kuchyne na VI. ročník Gurmánského festivalu. Táto gastronomická udalosť sa uskutoční dňa 30. júna 2024 na námestí pred kultúrnym domom.

Na gastrofestivale môžete zažiť niekoľko chutí a vôní a dopriať si ochutnávky tradičných, ale aj netradičných jedál. Tešiť sa môžu najmä gazdinky, ktoré nemusia pripravovať nedeľný obed a užijú si sladké “ničnerobenie“.

V spolupráci s Kysuckým kultúrnym strediskom sa uskutoční a XIV. ročník Svätojánského jarmoku, na ktorom budú svoju prácu prezentovať ľudoví remeselníci.

Upozorňujeme návštevníkov, že pripravené špeciality si budú môcť zakúpiť na základe žetónov, ktoré si vymenia v pokladni. Hodnota 1 žetónu = 1€.

Program:

• 10:00  Začiatok Gurmánskeho festivalu
  • 12:30  Začiatok Svätojánskeho jarmoku
  • 13:00  Vaneska Tomčalová
  • 13:15  Príhovor primátora mesta Ing. Jozefa Grapu
  • 13:25  Súbor piesní a tancov Ziemia Rajczanska (Poľsko)
  • 14:00  Heligonkári Jarky Jelinkovej
  • 14:30  Kysucká muzička
  • 15:00  Odovzdanie cien
  • 15:20  Folklórny súbor Drevár
  • 15:50  Ľudová rozprávačka Viera Gašincová
  • 16:00  Ľudová hudba Starejší
  • 17:00  Folklórna skupina Vrabčiar
  • 17:30  Záver podujatia

Tešíme sa na spoločné stretnutie a priateľskú atmosféru.

Gurmánsky festival Krásno nad kysucou 2024