Upozornenie na zvýšený výskyt diviačej zveri pri cyklotrase

Mesto upozorňuje občanov na zvýšený výskyt diviačej zveri, najmä v okolí cyklotrasy, čo je pre toto ročné obdobie typické. Diviaky sú najaktívnejšie počas ranných a večerných hodín, preto je potrebné byť mimoriadne obozretný. Pri pohybe v blízkosti diviakov sa k nim nesnažte približovať a psov držte vždy na vôdzke. V žiadnom prípade ich nekŕmte, nefotografujte ani nenatáčajte z tesnej blízkosti.

Diviaky môžu reagovať agresívne, ak sa cítia ohrozené, preto sa ich nesnažte provokovať hádzaním predmetov alebo hlučným správaním. Ak zbadáte väčšie stádo, neprechádzajte pomedzi ne a nesnažte sa ich odplašiť svojpomocne. Najlepšie je počkať, kým sa vzdialia, alebo obísť ich po druhej strane ulice.

Mesto informovalo zodpovedné orgány, ktoré sa problematikou budú zaoberať. Dovtedy však odporúčame dbať na vlastnú bezpečnosť a byť ohľaduplní voči prírode a divokej zveri.

Zostaňte ostražití a bezpečne si užite pohyb na čerstvom vzduchu!