Letné radovánky 2012
Mesto Krásno nad Kysucou v sobotu a nedeľu 14. a 15.júla 2012 zorganizovalo podujatie pod názvom Letné radovánky, v rámci projektu Mesto mestu – spoznajme sa navzájom , ktorý je realizovaný z programu cezhraničnej spolupráce Slovenskej republiky – Poľskej republiky.
Program celého podujatia bol zostavený nasledovne v piatok 14.7.2012 o 15:30 začal pred Domom Kultúry v Krásne nad Kysucou koncert rockovej hudby, kde sa prezentovali okrem Kysuckých kapiel aj kapela z Poľskej Milowky The Undecided a Off Axis. Po krátkom úvode, kde moderátorka /D. Labáková/ pozdravila všetkých účastníkov a predstavila a poďakovala organizátorom mestu Krásno nad Kysucou za skvelú organizáciu začal sa výborný maratón plný hudby. I keď celé podujatie začalo v nie práve najkrajšom počasí postupne čoraz viac pršalo ľudí to neodradilo a povzbudzovali všetky zúčastnené kapely. Okrem poľských kapiel sa predstavili VMT – z Vysokej nad Kysucou, COMIX z Kysuckého Nového Mesta, T.O.R. Band z Krásna nad Kysucou, najväčší ťahák celého večera bola kapela z Kabát – revival, ktorá nás prišla pozdraviť z Českej republiky. Po vystúpení Kabátu sa nám ešte predstavila kapela Urwy drut zo Zákopčia, ktorý sa postarali o výbornú atmosféru až do polnoci. V nedeľu 15.7.2012 pokračoval projekt na štadióne mesta Krásno nad Kysucou futbalovým turnajom. Už o 9:00 hod. sa začal variť guláš, ktorý varili predstavitelia miest z Krásna a Milowky. Moderátor podujatia Ján Zátek privítal delegáciu z Milowky vedenú vujtom - starostom Robertom Pietkom, ktorý vo svojom príhovore pozdravil obyvateľov Krásna a vyjadril nádej, že spolupráca medzi našimi mestami bude aj naďalej úspešne pokračovať.
Podujatie bolo výborne zorganizované za čo patri organizátorom veľká vďaka. Letné radovánky sa skončili, ale priateľstvo ktoré vzniklo medzi našimi mestami Krásno a Milowkov pretrvá.
„Mesto – mestu, spoznávajme sa navzájom“
Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013
Kód mikroprojektu: PL-SK/ZA/IPP/II/085